Skip to main content

Ślub jak z bajki na greckiej wyspie Santorini

Co sprawia, że Santorini przyciąga co roku tysiące par z całego świata, aby właśnie tam ślubować sobie miłość? Na czym polega fenomen tej małej, ale jakże pięknej i boleśnie dotkniętej przez siły natury wyspy? Jedni mówią, że magiczny kształt wyspy ukształtowany po wybuchu wulkanu. Inni twierdzą, że oryginalna architektura, białe i pudrowe domki wydrążone w skałach. Jeszcze innych przyciągają charakterystyczne kościółki i kapliczki z niebieskimi kopułakmi, które możecie spotkać na każdym kroku. Są też i tacy, których urzekła czarna i czerwona plaża. Większość wybiera Santorini ze względu na najpiękniejszy zachód słońca. 

 zdjęcie: Sylwia Markiewicz
 zdjęcie: Sylwia Markiewicz
  zdjęcie: Sylwia Markiewicz
 zdjęcie: Sylwia Markiewicz

Jedno jest pewne - Santorini jest zdecydowanie jedyną w swoim rodzaju wyspą grecką. Raz postawicie na niej swoje stopy, a zakochacie się w niej od pierwszego wejrzenia. To mogę osobiście potwierdzić, ponieważ sami wybraliśmy Santorini na miejsce naszego ślubu w roku 2012.

zdjęcie: Aneta Waszak

Unikalność wyspy sprawia, że Santorini od wielu lat nie schodzi z czołówki najczęściej wybieranych miejsc na ślub za granicą. Jest nie tylko popularym kierunkiem ślubnym wśród Europejczyków, ale par z całego świata. Dlatego też, jesli marzycie o ślubie na tej bajkowej wyspie musicie zarezerwować termin przynajmniej z półtorarocznym wyprzedzeniem.

zdjęcie: Aneta Waszak

Oto jak może wyglądać Wasz bajkowy ślub na Santorini! Dla przykładu wybraliśmy nasze dwa ostatnie śluby, Kingi i Pawła na tarasie Le Ciel oraz Marty i Piotra na tarasie Santo Wines. Dwa różne miejsca, ale jakże piękne z nieziemskim widokiem na kalderę. 

Kinga i Paweł pobrali się 30 kwietnia 2018 roku na trasie Le Ciel. Taras ten jest jednym z  najnowszych i najpopularniejszych miejsc ślubu na Santorini. Kinga i Paweł postawili na klasyczny wystrój, który idealnie wkomponował się w miejsce ślubu.

 zdjęcie: Sylwia Markiewicz
 zdjęcie: Sylwia Markiewicz 
  zdjęcie: Sylwia Markiewicz
  zdjęcie: Paweł Gaj
 zdjęcie: Paweł Gaj
zdjęcie: Paweł Gaj
zdjęcie: Paweł Gaj

 Przyjęcie weselne odbyło się w luskusowej resatuarcji hotelu Santorini Princess.
zdjęcie: Paweł Gaj

Marta i Piotr na miejsce swojego ślubu marzeń wybrali taras Santo Wines i pobrali się 1 maja 2018. Ślub był utrzymany w tematyce morskiej. Oryginalny bukiet z muszelek, spinki do włosów z rozgwiazd i biżuteria to autorstwo samej Panny Młodej!

zdjęcie: Dimitris Paridis

zdjęcie: Sylwia Markiewicz
 zdjęcie: Dimitris Paridis zdjęcie: Dimitris Paridis
 zdjęcie: Dimitris Paridis
zdjęcie: Dimitris Paridis
zdjęcie: Dimitris Paridis

Jeśli marzycie o bajkowym ślubie z nieziemskimi widokami, to Santorini z pewnością spełni Wasze oczekiwania. Santorini nie bez powodu nazywana jest kaliste, co znaczy najpiękniejsza. Na Santorini każdy zakamarek jest wyjątkowy i piękny. Niezależnie od tego, gdzie odbędzie się Wasz ślub, jednego możecie być pewni - będzie niepowtarzalny! Zapraszamy na ślub na Santorini!

Comments

Popular posts from this blog

Ślub Moniki i Łukasza na Cameo, na Zakynthos

O tym, że marzenia się spełniają, przekonali się Monika i Łukasz, sympatyczna Para, która zgłosiła się do nas z prośbą o zorganizowanie ślubu za granicą 5 tygodni przed planowanym ślubem. Nie chciałam zasmucić Moniki, ale wizja organizacji ślubu w tak krótkim czasie, a w szczególności część formalna, czyli dokumenty, wydawała się wręcz nie do pokonania i nie do zrealizowania. Jednakże, kiedy Monika powiedziała mi, dlaczego bardzo zależy im na ślubie w tak krótkim terminie, postanowiłam, że zrobię wszystko, aby ślub doszedł do skutku. W końcu do odważnych świat należy! Mieliśmy tydzień czasu na załatwienie wszystkich dokumentów i przetłumaczenia ich na język grecki.

Nie oszukuję, kosztowało nas to dużo stresu, a Monikę i Łukasza dużo wydatków związanych z ekspresowymi przesyłkami i tłumaczeniami części dokumentów w UK, ale jeśli jest się zdeterminowanym i chce się osiągnąć zamierzony cel, to wówczas to co wydaje się niemożliwe, okazuje się banalnie proste.  Udało się!!! W ciągu tygodn…

Ślub na Cameo na Zakynthos

Wysepka Cameo jest nie tylko wielką atrakcją turystyczną, ale również najczęściej wybieranym miejscem na ślub na Zakynthos. Co roku od maja do początku października, siedem dni w tygodniu na Cameo odbywają się śluby. Nie bez powodu wysepka nazywana jest "wyspą zakochanych". Co sprawia, że ta mała wysepka przyciąga ludzi jak magnez? Z całą pewnością jej naturalne piękno. Dostać się na nią można poprzez drewniany mostek z portu Agios Sostis. Sam port jest bardzo malowniczy i bardzo unikalny. Nie tylko drewniany most wiodący na Cameo, ale również słynna skała i kapliczka są najczęściejwybieranymi miejscami na zdjęcia ślubne.

zdjęcie: B.K. Turquoise Inspiration

zdjęcie: B.K. Turquoise Inspiration
Nad wyspą powiewają białe zasłony, które sprawiają, że miejsce to jest jedyne w swoim rodzaju. Zatoczkę Cameo otaczają klify oraz turkusowe morze. Wyspa porośnięta jest roślinnością dzięki czemu Cameo jest niezwykle malowniczym miejscem.

Ślub odbywa się w zatoczce tuż przy żwirkowej pla…