Skip to main content

Ślub we Włoszech

Włochy są uznawane za jeden z najbardziej romantycznych krajów świata, dlatego jest to idealne miejsce na zorganizowanie ślubu. 

Magiczna Toskania, romantyczna Wenecja, skąpana w słońcu Sycylia, majestatyczny Rzym, malownicza Liguria i bajkowe Wybrzeże Amalfi - to tylko nieliczne miejsca, w których możecie przypieczętować swoja milość i wypowiedzieć słowa przysięgi małżeńskiej w wyjątkowym miejscu.

We Włoszech możemy dla Was zorganizować zarówno ślub cywilny, jak i kościelny oraz konkordatowy. 


Bliska odległość Włoch od Polski sprawia, iż wiele par decyduje się na ślub w tym bajkowym kraju nie tylko ze względu na jego piękno, bogatą historię i przepyszną kuchnię, ale przede wszystkim ze względu na możliwość podróży swoim samochodem. Opcja ta jest idealna dla osób, które boją się latać samolotem. Dzięki temu również macie możliwość zwiedzenia Włoch na własną rękę. 


We Włoszech panuje klimat śródziemnomorski, dlatego też bez problemu Wasz ślub może się odbyć praktycznie o każdej porze roku. Najlepsza pora roku na ślub w plenerze we Włoszech zaczyna się od początku maja do końca października. Na Sycylii możemy dla Was zorganizować ślub nawet w listopadzie.

Natomiast ślub cywilny w pałacu ślubów oraz ślub w kościele jest do zrealizowania o każdej porze roku, bez względu na pogodę. 
Niezależnie od wyboru miejsca ślubu oraz pory roku, ślub we Włoszech będzie bez wątpienia najpiękniejszym wydarzeniem w Waszym życiu. 

zdjęcia: Marco Carusotti 

#slubwewloszech #slubzagranica #slubwrzymie #slubnasycylii #slubwtoskanii #slubwwenecji

Comments

Popular posts from this blog

Ślub w Grecji - greckie przyjęcie weselne

Wielu naszych klientów decydujących się na ślub w Grecji zadaje często pytanie, jak wygląda przyjęcie weselne. Czy odbiega od tradycyjnego polskiego przyjęcia? Jakie dania są serwowane? Co z alkoholem? Jak wyglądają atrakcje wieczoru? Na te i wiele innych pytań spróbuję odpowiedzieć w dzisiejszym poście.Stare greckie powiedzenie głosi, jeśli jesteś w Grecji, zachowuj się jak Grek. To pierwsza złota zasada. Jeśli decydujecie się na ślub w Grecji i planujecie również przyjęcie weselne, nie starajcie się za wszelką cenę przenieść polskich zwyczajów do Grecji. Grecja i Polska to dwa różne kraje pod każdym względem. Tak więc nie oczekujcie, że na obiad dostaniecie tradycyjny polski rosół czy kotlet schabowy z ziemniakami. Skoro zaczęłam już temat jedzenia, to przy nim zostańmy. W zależności od wyboru lokalu (ekskluzywna restauracja czy tawerna) na przyjęciu weselnym w Grecji najczęściej serwuje się meze, czyli greckie przysmaki serwowane na dużych talarzach po środku stołu. Ta opcja pozw…

Ślub Moniki i Łukasza na Cameo, na Zakynthos

O tym, że marzenia się spełniają, przekonali się Monika i Łukasz, sympatyczna Para, która zgłosiła się do nas z prośbą o zorganizowanie ślubu za granicą 5 tygodni przed planowanym ślubem. Nie chciałam zasmucić Moniki, ale wizja organizacji ślubu w tak krótkim czasie, a w szczególności część formalna, czyli dokumenty, wydawała się wręcz nie do pokonania i nie do zrealizowania. Jednakże, kiedy Monika powiedziała mi, dlaczego bardzo zależy im na ślubie w tak krótkim terminie, postanowiłam, że zrobię wszystko, aby ślub doszedł do skutku. W końcu do odważnych świat należy! Mieliśmy tydzień czasu na załatwienie wszystkich dokumentów i przetłumaczenia ich na język grecki.

Nie oszukuję, kosztowało nas to dużo stresu, a Monikę i Łukasza dużo wydatków związanych z ekspresowymi przesyłkami i tłumaczeniami części dokumentów w UK, ale jeśli jest się zdeterminowanym i chce się osiągnąć zamierzony cel, to wówczas to co wydaje się niemożliwe, okazuje się banalnie proste.  Udało się!!! W ciągu tygodn…

Jak przygotować ślub kościelny za granicą

Wiele osób coraz częściej zastanawia się nad zorganizowaniem nie tylko ślubu cywilnego, ale również ślubu kościelnego za granicą. Czy łatwo jest przejść procedury kościelne, a także przekonać najbliższych, aby spełnić swoje marzenia? Nasza odpowiedź jest jednoznaczna: TAK! Jeżeli obydwoje wiecie czego pragniecie, to nikt Wam nie powinien stanąć na przeszkodzie w realizacji Waszych planów.
ślub na Kefalonii 
ślub na Zakynthos ślub na Zakynthos ślub w Rzymie Ślub kościelny za granicą jest możliwy do zorganizowania, a procedury jego organizacji nie są takie straszne jak się wydaje. Nasza rada dla osób planujących ślub kościelny za granicą, to jak najwcześniejsza wizyta u proboszcza w Waszej parafii, aby przedstawić mu Wasze plany. Im szybciej odbędziecie tą rozmowę, tym lepiej.

ślub na Zakynthos
Kolejnym etapem jest przekonanie Waszych najbliższych o planowanym ślubie kościelnym za granicą. Nie oszukujmy się, że wielu rodziców chciałoby, aby ich pociechy wypowiedziały sakramentalne TAK …