Skip to main content

Ślub we Włoszech

Włochy są uznawane za jeden z najbardziej romantycznych krajów świata, dlatego jest to idealne miejsce na zorganizowanie ślubu. 

Magiczna Toskania, romantyczna Wenecja, skąpana w słońcu Sycylia, majestatyczny Rzym, malownicza Liguria i bajkowe Wybrzeże Amalfi - to tylko nieliczne miejsca, w których możecie przypieczętować swoja milość i wypowiedzieć słowa przysięgi małżeńskiej w wyjątkowym miejscu.

We Włoszech możemy dla Was zorganizować zarówno ślub cywilny, jak i kościelny oraz konkordatowy. 


Bliska odległość Włoch od Polski sprawia, iż wiele par decyduje się na ślub w tym bajkowym kraju nie tylko ze względu na jego piękno, bogatą historię i przepyszną kuchnię, ale przede wszystkim ze względu na możliwość podróży swoim samochodem. Opcja ta jest idealna dla osób, które boją się latać samolotem. Dzięki temu również macie możliwość zwiedzenia Włoch na własną rękę. 


We Włoszech panuje klimat śródziemnomorski, dlatego też bez problemu Wasz ślub może się odbyć praktycznie o każdej porze roku. Najlepsza pora roku na ślub w plenerze we Włoszech zaczyna się od początku maja do końca października. Na Sycylii możemy dla Was zorganizować ślub nawet w listopadzie.

Natomiast ślub cywilny w pałacu ślubów oraz ślub w kościele jest do zrealizowania o każdej porze roku, bez względu na pogodę. 
Niezależnie od wyboru miejsca ślubu oraz pory roku, ślub we Włoszech będzie bez wątpienia najpiękniejszym wydarzeniem w Waszym życiu. 

zdjęcia: Marco Carusotti 

#slubwewloszech #slubzagranica #slubwrzymie #slubnasycylii #slubwtoskanii #slubwwenecji

Comments

Popular posts from this blog

Ślub Moniki i Łukasza na Cameo, na Zakynthos

O tym, że marzenia się spełniają, przekonali się Monika i Łukasz, sympatyczna Para, która zgłosiła się do nas z prośbą o zorganizowanie ślubu za granicą 5 tygodni przed planowanym ślubem. Nie chciałam zasmucić Moniki, ale wizja organizacji ślubu w tak krótkim czasie, a w szczególności część formalna, czyli dokumenty, wydawała się wręcz nie do pokonania i nie do zrealizowania. Jednakże, kiedy Monika powiedziała mi, dlaczego bardzo zależy im na ślubie w tak krótkim terminie, postanowiłam, że zrobię wszystko, aby ślub doszedł do skutku. W końcu do odważnych świat należy! Mieliśmy tydzień czasu na załatwienie wszystkich dokumentów i przetłumaczenia ich na język grecki.

Nie oszukuję, kosztowało nas to dużo stresu, a Monikę i Łukasza dużo wydatków związanych z ekspresowymi przesyłkami i tłumaczeniami części dokumentów w UK, ale jeśli jest się zdeterminowanym i chce się osiągnąć zamierzony cel, to wówczas to co wydaje się niemożliwe, okazuje się banalnie proste.  Udało się!!! W ciągu tygodn…

Ślub jak z bajki na greckiej wyspie Santorini

Co sprawia, że Santorini przyciąga co roku tysiące par z całego świata, aby właśnie tam ślubować sobie miłość? Na czym polega fenomen tej małej, ale jakże pięknej i boleśnie dotkniętej przez siły natury wyspy? Jedni mówią, że magiczny kształt wyspy ukształtowany po wybuchu wulkanu. Inni twierdzą, że oryginalna architektura, białe i pudrowe domki wydrążone w skałach. Jeszcze innych przyciągają charakterystyczne kościółki i kapliczki z niebieskimi kopułakmi, które możecie spotkać na każdym kroku. Są też i tacy, których urzekła czarna i czerwona plaża. Większość wybiera Santorini ze względu na najpiękniejszy zachód słońca. 
 zdjęcie: Sylwia Markiewicz
 zdjęcie: Sylwia Markiewicz   zdjęcie: Sylwia Markiewicz
 zdjęcie: Sylwia Markiewicz

Jedno jest pewne - Santorini jest zdecydowanie jedyną w swoim rodzaju wyspą grecką. Raz postawicie na niej swoje stopy, a zakochacie się w niej od pierwszego wejrzenia. To mogę osobiście potwierdzić, ponieważ sami wybraliśmy Santorini na miejsce naszego ślu…

Ślub na Cameo na Zakynthos

Wysepka Cameo jest nie tylko wielką atrakcją turystyczną, ale również najczęściej wybieranym miejscem na ślub na Zakynthos. Co roku od maja do początku października, siedem dni w tygodniu na Cameo odbywają się śluby. Nie bez powodu wysepka nazywana jest "wyspą zakochanych". Co sprawia, że ta mała wysepka przyciąga ludzi jak magnez? Z całą pewnością jej naturalne piękno. Dostać się na nią można poprzez drewniany mostek z portu Agios Sostis. Sam port jest bardzo malowniczy i bardzo unikalny. Nie tylko drewniany most wiodący na Cameo, ale również słynna skała i kapliczka są najczęściejwybieranymi miejscami na zdjęcia ślubne.

zdjęcie: B.K. Turquoise Inspiration

zdjęcie: B.K. Turquoise Inspiration
Nad wyspą powiewają białe zasłony, które sprawiają, że miejsce to jest jedyne w swoim rodzaju. Zatoczkę Cameo otaczają klify oraz turkusowe morze. Wyspa porośnięta jest roślinnością dzięki czemu Cameo jest niezwykle malowniczym miejscem.

Ślub odbywa się w zatoczce tuż przy żwirkowej pla…