Skip to main content

Jak przygotować ślub kościelny za granicą

Wiele osób coraz częściej zastanawia się nad zorganizowaniem nie tylko ślubu cywilnego, ale również ślubu kościelnego za granicą. Czy łatwo jest przejść procedury kościelne, a także przekonać najbliższych, aby spełnić swoje marzenia? Nasza odpowiedź jest jednoznaczna: TAK! Jeżeli obydwoje wiecie czego pragniecie, to nikt Wam nie powinien stanąć na przeszkodzie w realizacji Waszych planów.
ślub na Kefalonii 
 
ślub na Zakynthos
ślub na Zakynthos
ślub w Rzymie
Ślub kościelny za granicą jest możliwy do zorganizowania, a procedury jego organizacji nie są takie straszne jak się wydaje. Nasza rada dla osób planujących ślub kościelny za granicą, to jak najwcześniejsza wizyta u proboszcza w Waszej parafii, aby przedstawić mu Wasze plany. Im szybciej odbędziecie tą rozmowę, tym lepiej.

ślub na Zakynthos

Kolejnym etapem jest przekonanie Waszych najbliższych o planowanym ślubie kościelnym za granicą. Nie oszukujmy się, że wielu rodziców chciałoby, aby ich pociechy wypowiedziały sakramentalne TAK w ich rodzinnej parafii. Dlatego też należy przygotować dobre argumenty, które przekonałyby tych najbardziej opornych:-) Ślub połączony z wypoczynkiem będzie z pewnością jednym z nich! Jeśli już uda Wam się przekonać księdza oraz najbliższych, to wtedy spokojnie możecie ustalać datę i miejsce ślubu.

ślub na Zakynthos
ślub na Zakynthos
ślub na Zakynthos

Jeśli uzyskaliście zgodę proboszcza oraz rodziców, udajecie się ponownie do Waszej parafii, aby spisać protokół (licencja ślubna). W międzyczasie musicie ukończyć nauki przedmałżeńskie i muszą zostać opublikowane zapowiedzi Waszego ślubu.

Ogólnie rzecz biorąc, ślub kościelny za granicą warto zacząć planować z rocznym wyprzedzeniem. Tak, aby ze wszystkim zdążyć na czas i nie stresować się.

ślub na Zakynthos
ślub na Malcie
ślub na Kefalonii

Najczęściej wybieranym kierunkiem ślubu kościelnego za granicą przez naszych klientów są Włochy, Grecja oraz Malta. Pamiętajcie proszę, że ślub kościelny w obrządku rzymsko-katolickim ma miejsce w kościele, nie na plaży. Jedyne co możemy Wam zaproponować w plenerze to otwarte kaplice z widokiem na morze np we Włoszech.

ślub w Ligurii
ślub na Sycylii

We Włoszech możemy zorganizować zarówno ślub kościelny, jak i konkordatowy. Najpopularniejszym miejscem ślubu we Włoszech jest bez wątpienia Rzym. Ale również wiele Par wybiera Toskanię, Ligurię, a nawet Sycylię.

O ile we Włoszech nie ma problemu ze zorganizowaniem ślubu kościelnego dla obcokrajowców, o tyle w Grecji jest już nieco trudniej. Na szczęście nie na wszystkich wyspach greckich wprowadzono zakaz ślubu kościelnego dla obcokrajowców. Dla naszych Par polecamy nasz ukochany Zakynthos oraz Kefalonię. Ślub kościelny zawarty na jednej z tych wysp ma moc cywilną.

ślub na Kefalonii
ślub na Zakynythos
ślub na Zakynthos
ślub na Kefalonii
ślub na Zakynthos

Na Malcie podobnie jak we Włoszech możemy dla Was zorganizować ślub praktycznie w każdym kościele rzymsko-katolickim. Malta jest zdecydowanie idealnym kierunkiem na ślub, ponieważ już zaczynając od kwietnia a kończąc na listopadzie możecie liczyć na dobrą pogodę.
Nie zależnie od wyboru kraju, ślub kościelny za granicą jest do zrealizowania. A my pomożemy Wam w spełnieniu Waszych marzeń! Skontaktujcie się z nami w celu uzyskania więcej informacji.


Comments

Popular posts from this blog

Ślub Moniki i Łukasza na Cameo, na Zakynthos

O tym, że marzenia się spełniają, przekonali się Monika i Łukasz, sympatyczna Para, która zgłosiła się do nas z prośbą o zorganizowanie ślubu za granicą 5 tygodni przed planowanym ślubem. Nie chciałam zasmucić Moniki, ale wizja organizacji ślubu w tak krótkim czasie, a w szczególności część formalna, czyli dokumenty, wydawała się wręcz nie do pokonania i nie do zrealizowania. Jednakże, kiedy Monika powiedziała mi, dlaczego bardzo zależy im na ślubie w tak krótkim terminie, postanowiłam, że zrobię wszystko, aby ślub doszedł do skutku. W końcu do odważnych świat należy! Mieliśmy tydzień czasu na załatwienie wszystkich dokumentów i przetłumaczenia ich na język grecki.

Nie oszukuję, kosztowało nas to dużo stresu, a Monikę i Łukasza dużo wydatków związanych z ekspresowymi przesyłkami i tłumaczeniami części dokumentów w UK, ale jeśli jest się zdeterminowanym i chce się osiągnąć zamierzony cel, to wówczas to co wydaje się niemożliwe, okazuje się banalnie proste.  Udało się!!! W ciągu tygodn…

Ślub jak z bajki na greckiej wyspie Santorini

Co sprawia, że Santorini przyciąga co roku tysiące par z całego świata, aby właśnie tam ślubować sobie miłość? Na czym polega fenomen tej małej, ale jakże pięknej i boleśnie dotkniętej przez siły natury wyspy? Jedni mówią, że magiczny kształt wyspy ukształtowany po wybuchu wulkanu. Inni twierdzą, że oryginalna architektura, białe i pudrowe domki wydrążone w skałach. Jeszcze innych przyciągają charakterystyczne kościółki i kapliczki z niebieskimi kopułakmi, które możecie spotkać na każdym kroku. Są też i tacy, których urzekła czarna i czerwona plaża. Większość wybiera Santorini ze względu na najpiękniejszy zachód słońca. 
 zdjęcie: Sylwia Markiewicz
 zdjęcie: Sylwia Markiewicz   zdjęcie: Sylwia Markiewicz
 zdjęcie: Sylwia Markiewicz

Jedno jest pewne - Santorini jest zdecydowanie jedyną w swoim rodzaju wyspą grecką. Raz postawicie na niej swoje stopy, a zakochacie się w niej od pierwszego wejrzenia. To mogę osobiście potwierdzić, ponieważ sami wybraliśmy Santorini na miejsce naszego ślu…