Skip to main content

Jak przygotować ślub kościelny za granicą

Wiele osób coraz częściej zastanawia się nad zorganizowaniem nie tylko ślubu cywilnego, ale również ślubu kościelnego za granicą. Czy łatwo jest przejść procedury kościelne, a także przekonać najbliższych, aby spełnić swoje marzenia? Nasza odpowiedź jest jednoznaczna: TAK! Jeżeli obydwoje wiecie czego pragniecie, to nikt Wam nie powinien stanąć na przeszkodzie w realizacji Waszych planów.
ślub na Kefalonii 
 
ślub na Zakynthos
ślub na Zakynthos
ślub w Rzymie
Ślub kościelny za granicą jest możliwy do zorganizowania, a procedury jego organizacji nie są takie straszne jak się wydaje. Nasza rada dla osób planujących ślub kościelny za granicą, to jak najwcześniejsza wizyta u proboszcza w Waszej parafii, aby przedstawić mu Wasze plany. Im szybciej odbędziecie tą rozmowę, tym lepiej.

ślub na Zakynthos

Kolejnym etapem jest przekonanie Waszych najbliższych o planowanym ślubie kościelnym za granicą. Nie oszukujmy się, że wielu rodziców chciałoby, aby ich pociechy wypowiedziały sakramentalne TAK w ich rodzinnej parafii. Dlatego też należy przygotować dobre argumenty, które przekonałyby tych najbardziej opornych:-) Ślub połączony z wypoczynkiem będzie z pewnością jednym z nich! Jeśli już uda Wam się przekonać księdza oraz najbliższych, to wtedy spokojnie możecie ustalać datę i miejsce ślubu.

ślub na Zakynthos
ślub na Zakynthos
ślub na Zakynthos

Jeśli uzyskaliście zgodę proboszcza oraz rodziców, udajecie się ponownie do Waszej parafii, aby spisać protokół (licencja ślubna). W międzyczasie musicie ukończyć nauki przedmałżeńskie i muszą zostać opublikowane zapowiedzi Waszego ślubu.

Ogólnie rzecz biorąc, ślub kościelny za granicą warto zacząć planować z rocznym wyprzedzeniem. Tak, aby ze wszystkim zdążyć na czas i nie stresować się.

ślub na Zakynthos
ślub na Malcie
ślub na Kefalonii

Najczęściej wybieranym kierunkiem ślubu kościelnego za granicą przez naszych klientów są Włochy, Grecja oraz Malta. Pamiętajcie proszę, że ślub kościelny w obrządku rzymsko-katolickim ma miejsce w kościele, nie na plaży. Jedyne co możemy Wam zaproponować w plenerze to otwarte kaplice z widokiem na morze np we Włoszech.

ślub w Ligurii
ślub na Sycylii

We Włoszech możemy zorganizować zarówno ślub kościelny, jak i konkordatowy. Najpopularniejszym miejscem ślubu we Włoszech jest bez wątpienia Rzym. Ale również wiele Par wybiera Toskanię, Ligurię, a nawet Sycylię.

O ile we Włoszech nie ma problemu ze zorganizowaniem ślubu kościelnego dla obcokrajowców, o tyle w Grecji jest już nieco trudniej. Na szczęście nie na wszystkich wyspach greckich wprowadzono zakaz ślubu kościelnego dla obcokrajowców. Dla naszych Par polecamy nasz ukochany Zakynthos oraz Kefalonię. Ślub kościelny zawarty na jednej z tych wysp ma moc cywilną.

ślub na Kefalonii
ślub na Zakynythos
ślub na Zakynthos
ślub na Kefalonii
ślub na Zakynthos

Na Malcie podobnie jak we Włoszech możemy dla Was zorganizować ślub praktycznie w każdym kościele rzymsko-katolickim. Malta jest zdecydowanie idealnym kierunkiem na ślub, ponieważ już zaczynając od kwietnia a kończąc na listopadzie możecie liczyć na dobrą pogodę.
Nie zależnie od wyboru kraju, ślub kościelny za granicą jest do zrealizowania. A my pomożemy Wam w spełnieniu Waszych marzeń! Skontaktujcie się z nami w celu uzyskania więcej informacji.


Comments

Popular posts from this blog

Ślub na Zakynthos - najczęściej wybierany kierunek ślubu za granicą

Co sprawia, że Zakynthos jest najczęściej wybieranym kierunkiem na ślub za granicą?
* Bliskie położenie od Polski – około 2 godziny lotu
* Doskonała pogoda od maja do września
*Piękne widoki i morze mieniące się niesmowitym kolorem turkusu i szmaragdu

*Piaszczyste plaże*Niesamowite atrakcje – Zatoka Wraku, Wyspa Żółwia (Marathonisi), Xigia beach, która jest naturalym spa, zatoczka Porto Limnionas, wysepka Cameo i wiele innych. Przepyszna kuchnia grecka, rodzinna atmosfera panująca na wyspie i my, Turquoise Inspiration Events. Wedding planners i znawcy wyspy w jednym!Ślub za granicą - wybór sukni ślubnej

Ostatni blog poświęcony został jakże trudnemu wyborowi bukietu ślubnego podczas ślubu za granicą. Dzisiaj z kolei skupimy się na najważniejszym detalu ślubu, zarówno w Polsce jak i za granicą. A mianowicie na sukni ślubnej. Dla prawie każdej z nas słowo ślub kojarzy się z suknią ślubną. W tym wyjątkowym dniu chcemy wyglądać przepięknie, a suknia ślubna stanowi bardzo ważny, jak nie najważniejszy element tego, jak nie tylko będziemy się prezentować, ale i jakie będzie nasze samopoczucie. Źle dobrana suknia może tak samo zepsuć nam dobry humor, jak deszcz w dniu naszego ślubu. Dlatego też, wybór sukni ślubnej jest niezwykle trudnym wyborem. Czym należy się kierować podczas wyboru sukni ślubnej na ślub za granicą? Mam nadzieję, że poniższy post wraz z krótką fotorelacją z wybranych ślubów za granicą w roku 2017 pomoże Wam w wyborze tej jedynej i wymarzonej sukni ślubnej.

Wybierając suknię ślubną na ślub za granicą przede wszystkim musimy wziąść pod uwagę następujące czynniki:
1.  Miesią…