Skip to main content

Jak przygotować ślub kościelny za granicą

Wiele osób coraz częściej zastanawia się nad zorganizowaniem nie tylko ślubu cywilnego, ale również ślubu kościelnego za granicą. Czy łatwo jest przejść procedury kościelne, a także przekonać najbliższych, aby spełnić swoje marzenia? Nasza odpowiedź jest jednoznaczna: TAK! Jeżeli obydwoje wiecie czego pragniecie, to nikt Wam nie powinien stanąć na przeszkodzie w realizacji Waszych planów.
ślub na Kefalonii 
 
ślub na Zakynthos
ślub na Zakynthos
ślub w Rzymie
Ślub kościelny za granicą jest możliwy do zorganizowania, a procedury jego organizacji nie są takie straszne jak się wydaje. Nasza rada dla osób planujących ślub kościelny za granicą, to jak najwcześniejsza wizyta u proboszcza w Waszej parafii, aby przedstawić mu Wasze plany. Im szybciej odbędziecie tą rozmowę, tym lepiej.

ślub na Zakynthos

Kolejnym etapem jest przekonanie Waszych najbliższych o planowanym ślubie kościelnym za granicą. Nie oszukujmy się, że wielu rodziców chciałoby, aby ich pociechy wypowiedziały sakramentalne TAK w ich rodzinnej parafii. Dlatego też należy przygotować dobre argumenty, które przekonałyby tych najbardziej opornych:-) Ślub połączony z wypoczynkiem będzie z pewnością jednym z nich! Jeśli już uda Wam się przekonać księdza oraz najbliższych, to wtedy spokojnie możecie ustalać datę i miejsce ślubu.

ślub na Zakynthos
ślub na Zakynthos
ślub na Zakynthos

Jeśli uzyskaliście zgodę proboszcza oraz rodziców, udajecie się ponownie do Waszej parafii, aby spisać protokół (licencja ślubna). W międzyczasie musicie ukończyć nauki przedmałżeńskie i muszą zostać opublikowane zapowiedzi Waszego ślubu.

Ogólnie rzecz biorąc, ślub kościelny za granicą warto zacząć planować z rocznym wyprzedzeniem. Tak, aby ze wszystkim zdążyć na czas i nie stresować się.

ślub na Zakynthos
ślub na Malcie
ślub na Kefalonii

Najczęściej wybieranym kierunkiem ślubu kościelnego za granicą przez naszych klientów są Włochy, Grecja oraz Malta. Pamiętajcie proszę, że ślub kościelny w obrządku rzymsko-katolickim ma miejsce w kościele, nie na plaży. Jedyne co możemy Wam zaproponować w plenerze to otwarte kaplice z widokiem na morze np we Włoszech.

ślub w Ligurii
ślub na Sycylii

We Włoszech możemy zorganizować zarówno ślub kościelny, jak i konkordatowy. Najpopularniejszym miejscem ślubu we Włoszech jest bez wątpienia Rzym. Ale również wiele Par wybiera Toskanię, Ligurię, a nawet Sycylię.

O ile we Włoszech nie ma problemu ze zorganizowaniem ślubu kościelnego dla obcokrajowców, o tyle w Grecji jest już nieco trudniej. Na szczęście nie na wszystkich wyspach greckich wprowadzono zakaz ślubu kościelnego dla obcokrajowców. Dla naszych Par polecamy nasz ukochany Zakynthos oraz Kefalonię. Ślub kościelny zawarty na jednej z tych wysp ma moc cywilną.

ślub na Kefalonii
ślub na Zakynythos
ślub na Zakynthos
ślub na Kefalonii
ślub na Zakynthos

Na Malcie podobnie jak we Włoszech możemy dla Was zorganizować ślub praktycznie w każdym kościele rzymsko-katolickim. Malta jest zdecydowanie idealnym kierunkiem na ślub, ponieważ już zaczynając od kwietnia a kończąc na listopadzie możecie liczyć na dobrą pogodę.
Nie zależnie od wyboru kraju, ślub kościelny za granicą jest do zrealizowania. A my pomożemy Wam w spełnieniu Waszych marzeń! Skontaktujcie się z nami w celu uzyskania więcej informacji.


Comments

Popular posts from this blog

Ślub w Grecji - greckie przyjęcie weselne

Wielu naszych klientów decydujących się na ślub w Grecji zadaje często pytanie, jak wygląda przyjęcie weselne. Czy odbiega od tradycyjnego polskiego przyjęcia? Jakie dania są serwowane? Co z alkoholem? Jak wyglądają atrakcje wieczoru? Na te i wiele innych pytań spróbuję odpowiedzieć w dzisiejszym poście.Stare greckie powiedzenie głosi, jeśli jesteś w Grecji, zachowuj się jak Grek. To pierwsza złota zasada. Jeśli decydujecie się na ślub w Grecji i planujecie również przyjęcie weselne, nie starajcie się za wszelką cenę przenieść polskich zwyczajów do Grecji. Grecja i Polska to dwa różne kraje pod każdym względem. Tak więc nie oczekujcie, że na obiad dostaniecie tradycyjny polski rosół czy kotlet schabowy z ziemniakami. Skoro zaczęłam już temat jedzenia, to przy nim zostańmy. W zależności od wyboru lokalu (ekskluzywna restauracja czy tawerna) na przyjęciu weselnym w Grecji najczęściej serwuje się meze, czyli greckie przysmaki serwowane na dużych talarzach po środku stołu. Ta opcja pozw…

Ślub na Cameo na Zakynthos

Wysepka Cameo jest nie tylko wielką atrakcją turystyczną, ale również najczęściej wybieranym miejscem na ślub na Zakynthos. Co roku od maja do początku października, siedem dni w tygodniu na Cameo odbywają się śluby. Nie bez powodu wysepka nazywana jest "wyspą zakochanych". Co sprawia, że ta mała wysepka przyciąga ludzi jak magnez? Z całą pewnością jej naturalne piękno. Dostać się na nią można poprzez drewniany mostek z portu Agios Sostis. Sam port jest bardzo malowniczy i bardzo unikalny. Nie tylko drewniany most wiodący na Cameo, ale również słynna skała i kapliczka są najczęściejwybieranymi miejscami na zdjęcia ślubne.

zdjęcie: B.K. Turquoise Inspiration

zdjęcie: B.K. Turquoise Inspiration
Nad wyspą powiewają białe zasłony, które sprawiają, że miejsce to jest jedyne w swoim rodzaju. Zatoczkę Cameo otaczają klify oraz turkusowe morze. Wyspa porośnięta jest roślinnością dzięki czemu Cameo jest niezwykle malowniczym miejscem.

Ślub odbywa się w zatoczce tuż przy żwirkowej pla…