Skip to main content

Ślub za granicą - najpiękniejsze bukiety ślubne w sezonie 2017

Już niedługo rozpoczniemy nowy sezon ślubny 2018. Luty to miesiąc, kiedy warto już pomyśleć nad najważniejszymi detalami tego wyjątkowego dnia. Nie mam na myśli tylko sukni ślubnej czy garnituru, ale równie bardzo ważnego dodatku każdej Panny Młodej - bukietu ślubnego. 
Wybór bukietu może się wydawać bardzo błahym zadaniem. Ale nasze Panie Młode, które mają już ten dylemat za sobą, mogą się ze mną zgodzić, że wybór bukietu, szczególnie podczas ślubu za granicą nie jest taki prosty. Nie chodzi tylko o wybór kolorystki kwiatów, ale i ich rodzaj oraz kształt bukietu. 

Wybierając bukiet ślubny, szczególnie podczas  ślubu za granicą, należy przede wszystkim pamiętać o tym, że nie wszystkie kwiaty są dostępne przez cały rok. I tak na przykład od lipca do września nie dostaniecie tak bardzo cieszących się popularnością piwonii czy tulipanów. W takim przypadku Wasz bukiet ślubny zostanie skomponowany z kwiatów sezonowych. Warto się zapytać Waszej koordynatorki ślubnej, jakie kwiaty sezonowe będą dostępne w danym miesiącu.

Należy też się liczyć się z tym, że wiele kwiatów dostępnych w Polsce, może być nie do zdobycia np. w Grecji czy na Malcie. Musicie pamiętać, że wiele gatunków kwiatów jest sprowadzanych z innych wysp czy krajów, a co za tym idzie, mogą być trudno dostępne.

Kolejnym bardzo ważnym aspektem wyboru bukietu ślubnego podczas ślubu za granicą, jest tolerancja kwiatów na wysokie temperatury. I tak np hortensje, które źle znoszą wysokie temperatury nie są zalecane do kompozycji bukietu ślubnego w okresie letnim. Z całą pewnością mogę wówczas polecić róże oraz gipsówkę, które są odporne na niemal każdą temperaturę. 

Jakie kwiaty wybrały nasze Panny Młode, dla których mieliśmy zaszczyt zoragnizować ślub za granicą w roku 2017? Czy sugerowały się powyższymi poradami? Jedno jest pewne. Wszystkie nasze klientki miały piękne i niepowtarzalne bukiety, co bardzo utrudniało mi wybór tych najpiękniejszych. Ale udało mi się wybrać kilka z nich! Mam nadzieję, że zdjęcia staną się inspiracą w wyborze Waszego bukietu ślubnego. 

Jedno mogę przyznać. W minionym sezonie z całą pewnością wśród kolorów królował biel i wrzos, a wśród kwiatów nieśmiertelne róże. Jak będzie w tym roku? Któż to wie :-)

Comments

Popular posts from this blog

Ślub Moniki i Łukasza na Cameo, na Zakynthos

O tym, że marzenia się spełniają, przekonali się Monika i Łukasz, sympatyczna Para, która zgłosiła się do nas z prośbą o zorganizowanie ślubu za granicą 5 tygodni przed planowanym ślubem. Nie chciałam zasmucić Moniki, ale wizja organizacji ślubu w tak krótkim czasie, a w szczególności część formalna, czyli dokumenty, wydawała się wręcz nie do pokonania i nie do zrealizowania. Jednakże, kiedy Monika powiedziała mi, dlaczego bardzo zależy im na ślubie w tak krótkim terminie, postanowiłam, że zrobię wszystko, aby ślub doszedł do skutku. W końcu do odważnych świat należy! Mieliśmy tydzień czasu na załatwienie wszystkich dokumentów i przetłumaczenia ich na język grecki.

Nie oszukuję, kosztowało nas to dużo stresu, a Monikę i Łukasza dużo wydatków związanych z ekspresowymi przesyłkami i tłumaczeniami części dokumentów w UK, ale jeśli jest się zdeterminowanym i chce się osiągnąć zamierzony cel, to wówczas to co wydaje się niemożliwe, okazuje się banalnie proste.  Udało się!!! W ciągu tygodn…

Jak przygotować ślub kościelny za granicą

Wiele osób coraz częściej zastanawia się nad zorganizowaniem nie tylko ślubu cywilnego, ale również ślubu kościelnego za granicą. Czy łatwo jest przejść procedury kościelne, a także przekonać najbliższych, aby spełnić swoje marzenia? Nasza odpowiedź jest jednoznaczna: TAK! Jeżeli obydwoje wiecie czego pragniecie, to nikt Wam nie powinien stanąć na przeszkodzie w realizacji Waszych planów.
ślub na Kefalonii 
ślub na Zakynthos ślub na Zakynthos ślub w Rzymie Ślub kościelny za granicą jest możliwy do zorganizowania, a procedury jego organizacji nie są takie straszne jak się wydaje. Nasza rada dla osób planujących ślub kościelny za granicą, to jak najwcześniejsza wizyta u proboszcza w Waszej parafii, aby przedstawić mu Wasze plany. Im szybciej odbędziecie tą rozmowę, tym lepiej.

ślub na Zakynthos
Kolejnym etapem jest przekonanie Waszych najbliższych o planowanym ślubie kościelnym za granicą. Nie oszukujmy się, że wielu rodziców chciałoby, aby ich pociechy wypowiedziały sakramentalne TAK …

Ślub jak z bajki na greckiej wyspie Santorini

Co sprawia, że Santorini przyciąga co roku tysiące par z całego świata, aby właśnie tam ślubować sobie miłość? Na czym polega fenomen tej małej, ale jakże pięknej i boleśnie dotkniętej przez siły natury wyspy? Jedni mówią, że magiczny kształt wyspy ukształtowany po wybuchu wulkanu. Inni twierdzą, że oryginalna architektura, białe i pudrowe domki wydrążone w skałach. Jeszcze innych przyciągają charakterystyczne kościółki i kapliczki z niebieskimi kopułakmi, które możecie spotkać na każdym kroku. Są też i tacy, których urzekła czarna i czerwona plaża. Większość wybiera Santorini ze względu na najpiękniejszy zachód słońca. 
 zdjęcie: Sylwia Markiewicz
 zdjęcie: Sylwia Markiewicz   zdjęcie: Sylwia Markiewicz
 zdjęcie: Sylwia Markiewicz

Jedno jest pewne - Santorini jest zdecydowanie jedyną w swoim rodzaju wyspą grecką. Raz postawicie na niej swoje stopy, a zakochacie się w niej od pierwszego wejrzenia. To mogę osobiście potwierdzić, ponieważ sami wybraliśmy Santorini na miejsce naszego ślu…