Skip to main content

Ślub za granicą - najpiękniejsze bukiety ślubne w sezonie 2017

Już niedługo rozpoczniemy nowy sezon ślubny 2018. Luty to miesiąc, kiedy warto już pomyśleć nad najważniejszymi detalami tego wyjątkowego dnia. Nie mam na myśli tylko sukni ślubnej czy garnituru, ale równie bardzo ważnego dodatku każdej Panny Młodej - bukietu ślubnego. 
Wybór bukietu może się wydawać bardzo błahym zadaniem. Ale nasze Panie Młode, które mają już ten dylemat za sobą, mogą się ze mną zgodzić, że wybór bukietu, szczególnie podczas ślubu za granicą nie jest taki prosty. Nie chodzi tylko o wybór kolorystki kwiatów, ale i ich rodzaj oraz kształt bukietu. 

Wybierając bukiet ślubny, szczególnie podczas  ślubu za granicą, należy przede wszystkim pamiętać o tym, że nie wszystkie kwiaty są dostępne przez cały rok. I tak na przykład od lipca do września nie dostaniecie tak bardzo cieszących się popularnością piwonii czy tulipanów. W takim przypadku Wasz bukiet ślubny zostanie skomponowany z kwiatów sezonowych. Warto się zapytać Waszej koordynatorki ślubnej, jakie kwiaty sezonowe będą dostępne w danym miesiącu.

Należy też się liczyć się z tym, że wiele kwiatów dostępnych w Polsce, może być nie do zdobycia np. w Grecji czy na Malcie. Musicie pamiętać, że wiele gatunków kwiatów jest sprowadzanych z innych wysp czy krajów, a co za tym idzie, mogą być trudno dostępne.

Kolejnym bardzo ważnym aspektem wyboru bukietu ślubnego podczas ślubu za granicą, jest tolerancja kwiatów na wysokie temperatury. I tak np hortensje, które źle znoszą wysokie temperatury nie są zalecane do kompozycji bukietu ślubnego w okresie letnim. Z całą pewnością mogę wówczas polecić róże oraz gipsówkę, które są odporne na niemal każdą temperaturę. 

Jakie kwiaty wybrały nasze Panny Młode, dla których mieliśmy zaszczyt zoragnizować ślub za granicą w roku 2017? Czy sugerowały się powyższymi poradami? Jedno jest pewne. Wszystkie nasze klientki miały piękne i niepowtarzalne bukiety, co bardzo utrudniało mi wybór tych najpiękniejszych. Ale udało mi się wybrać kilka z nich! Mam nadzieję, że zdjęcia staną się inspiracą w wyborze Waszego bukietu ślubnego. 

Jedno mogę przyznać. W minionym sezonie z całą pewnością wśród kolorów królował biel i wrzos, a wśród kwiatów nieśmiertelne róże. Jak będzie w tym roku? Któż to wie :-)

Comments

Popular posts from this blog

Jak przygotować ślub kościelny za granicą

Wiele osób coraz częściej zastanawia się nad zorganizowaniem nie tylko ślubu cywilnego, ale również ślubu kościelnego za granicą. Czy łatwo jest przejść procedury kościelne, a także przekonać najbliższych, aby spełnić swoje marzenia? Nasza odpowiedź jest jednoznaczna: TAK! Jeżeli obydwoje wiecie czego pragniecie, to nikt Wam nie powinien stanąć na przeszkodzie w realizacji Waszych planów.
ślub na Kefalonii 
ślub na Zakynthos ślub na Zakynthos ślub w Rzymie Ślub kościelny za granicą jest możliwy do zorganizowania, a procedury jego organizacji nie są takie straszne jak się wydaje. Nasza rada dla osób planujących ślub kościelny za granicą, to jak najwcześniejsza wizyta u proboszcza w Waszej parafii, aby przedstawić mu Wasze plany. Im szybciej odbędziecie tą rozmowę, tym lepiej.

ślub na Zakynthos
Kolejnym etapem jest przekonanie Waszych najbliższych o planowanym ślubie kościelnym za granicą. Nie oszukujmy się, że wielu rodziców chciałoby, aby ich pociechy wypowiedziały sakramentalne TAK …

Ślub na Zakynthos - najczęściej wybierany kierunek ślubu za granicą

Co sprawia, że Zakynthos jest najczęściej wybieranym kierunkiem na ślub za granicą?
* Bliskie położenie od Polski – około 2 godziny lotu
* Doskonała pogoda od maja do września
*Piękne widoki i morze mieniące się niesmowitym kolorem turkusu i szmaragdu

*Piaszczyste plaże*Niesamowite atrakcje – Zatoka Wraku, Wyspa Żółwia (Marathonisi), Xigia beach, która jest naturalym spa, zatoczka Porto Limnionas, wysepka Cameo i wiele innych. Przepyszna kuchnia grecka, rodzinna atmosfera panująca na wyspie i my, Turquoise Inspiration Events. Wedding planners i znawcy wyspy w jednym!Ślub za granicą - wybór sukni ślubnej

Ostatni blog poświęcony został jakże trudnemu wyborowi bukietu ślubnego podczas ślubu za granicą. Dzisiaj z kolei skupimy się na najważniejszym detalu ślubu, zarówno w Polsce jak i za granicą. A mianowicie na sukni ślubnej. Dla prawie każdej z nas słowo ślub kojarzy się z suknią ślubną. W tym wyjątkowym dniu chcemy wyglądać przepięknie, a suknia ślubna stanowi bardzo ważny, jak nie najważniejszy element tego, jak nie tylko będziemy się prezentować, ale i jakie będzie nasze samopoczucie. Źle dobrana suknia może tak samo zepsuć nam dobry humor, jak deszcz w dniu naszego ślubu. Dlatego też, wybór sukni ślubnej jest niezwykle trudnym wyborem. Czym należy się kierować podczas wyboru sukni ślubnej na ślub za granicą? Mam nadzieję, że poniższy post wraz z krótką fotorelacją z wybranych ślubów za granicą w roku 2017 pomoże Wam w wyborze tej jedynej i wymarzonej sukni ślubnej.

Wybierając suknię ślubną na ślub za granicą przede wszystkim musimy wziąść pod uwagę następujące czynniki:
1.  Miesią…